AYTO’dan üniversite öğrencilerine burs ve kredi imkanı

AYTO’dan üniversite öğrencilerine burs ve kredi imkanı
REKLAM ALANI
23.08.2022
8
A+
A-

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Öğrenci Okutma ve Eğitim Vakfı’nın kredi ve burs başvuruları başladı.

AYTO Öğrenci Okutma ve Eğitim Vakfı, oda üyelerinin ve üyelerin sigortalı çalışan personellerinin başarılı çocuklarına burs desteği verecek. AYTO’dan konuyla ilgili yapılan duyuruda, sayısal puan türü başvuranlar ilk 15, sözel puan türü başvuranlar ilk 15, eşit ağırlık puan türü başvuranlar ilk 15, yabancı dil puan türü başvuranlar ilk 5 olmak üzere başvuru yapan öğrenciler arasından puan sıralaması esas alınarak belirlenecek toplam 50 öğrenciye bir defaya mahsus olmak üzere 1.000’er TL başarı bursu verileceği belirtildi. Oda üyesi ve sınav tarihi itibariyle sigortalı çalışanının çocuğu için her üyelik adına 1 öğrencinin sadece 1 puan türünden burs alabileceği kaydedildi.

Burs için başvurular 23 Eylül’de sona erecek. Üniversite öğrencisi şehit çocuğu ve 1. derece yakınlarına karşılıksız 750 lira burs verilecek.

GERİ ÖDEMESİZ KREDİ DESTEĞİ


AYTO’nun geri ödemesiz olarak aylık 500 lira olarak vereceği kredinin başvuruları ise 30 Eylül Cuma günü sona erecek. Bu krediden T.C. vatandaşı olmak, en az 4 yıllık bir üniversiteye kayıtlı olmak, (Açıköğretim kabul edilmemektedir) mali yönden krediye ihtiyaç duymak, öğrencinin hapis veya kesinleşmiş adli cezası veya devam ettiği okullarda disiplin cezası bulunmamak, usulüne uygun olarak başvuru belgesi doldurularak müracaat etmek, Aydın il sınırları içinde doğmuş olmak (Aydın Ticaret Odasının faaliyet alanı içerisinde doğmuş olmak) veya en az 10 yıldır Aydın ilinde (Aydın Ticaret Odası faaliyet alanı içerisinde bulunan ilçelerde) ikamet ediyor şartlarını yerine getiren öğrenciler faydalanacak. Ayrıca, Adnan Menderes Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere kredi verilmeyecek. Öğrencilere faizsiz aylık 500 lira geri ödemeli kredi ise her yıl Ekim-Mayıs ayları arası yılda 8 ay ödenecek. Başvuru yapacak olan üniversite öğrencilerinin Efeler ilçesi Ilıcabaşı mahallesindeki Aydın Ticaret Odasına şahsen giderek başvuru formlarını almaları gerekiyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.