Kimi üniversitede 7, kimisinde 20 öğrencinin bir araya gelmesiyle

Kimi üniversitede 7, kimisinde 20 öğrencinin bir araya gelmesiyle
REKLAM ALANI
23.08.2022
6
A+
A-

Sanat, spor ve sosyal alanlarda kurulan kulüpler, öğrencilerin üniversite yaşamlarını daha mutlu ve üretken geçirmelerine destek oluyor. Kurucu üye sayısı ise üniversiteye göre değişebiliyor.

Üniversite kulüpleri öğrencilerin okulda geçirecekleri yıllarda sosyalleşmelerinde kilit öneme sahip. Her ne kadar tercih dönemlerinde en çok konuşulan konu yalnızca dersler ve akademik etkenler olsa da, öğrenci kulüpleri de en az bunlar kadar tercihte belirleyici. Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunup ekip ruhu bilincinin aşılanmasında öğrenci kulüpleri önemli bir yere sahip.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ DOĞAL AFETLERDE ARAMA KURTARMA KULÜBÜ (YÜDAK): Yeditepe Üniversitesi’nde faaliyetlerde bulunan YÜDAK, arama kurtarma ekibinden oluşan bir öğrenci kulübü. YÜDAK’ın tamamı gönüllü öğrencilerden oluşuyor. YÜDAK’a üye öğrenciler, deprem, yangın gibi ihtiyaç olan yerlerde arama kurtarma faaliyetlerine katılıyor. Kulüp faaliyetleri kapsamında öğrenciler cankurtaranlık eğitimleri de alıyor.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ KARİKATÜR VE MİZAH KULÜBÜ (BUKOMİK): Boğaziçi Üniversitesi Karikatür ve Mizah Kulübü 2004 yılında kuruldu. Kulüp, karikatüristlerle söyleşilerden festival gezilerine, mizah atölyelerinden çizgi roman okumalarına kadar geniş bir faaliyet alanına sahip bulunuyor. 

– HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ AİKİDO TOPLULUĞU: Hacettepe Üniversitesi Aikido Topluluğu üyeleri kendini şöyle anlatıyor:

“Topluluğumuzun amacı, özellikle günümüzde ve yakın geçmişten bu yana önemi ve güzelliği, insana ve insanlığa katkıları daha iyi kavranmış, hızla yayılmakta olan Aikido sanatını Hacettepe ile buluşturmak ve birlikte bu sınırları da aşmaktır.”

– ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAPAY ZEKÂ VE SİBER GÜVENLİK KULÜBÜ: Birçok üniversitede teknolojiyle ilgili kulüplere rastlamak mümkün. Onlardan biri de Anadolu Üniversitesi Yapay Zeka ve Siber Güvenlik Kulübü. Kulüp üyeleri, “Kulübümüz, teknolojik gelişmeleri göz önünde bulundurarak Yapay Zekâ ve Siber Güvenlik konularını başta olmak üzere, farkındalık çalışmaları, konferanslar ve eğitim etkinlikleri düzenleyerek teknoloji alanında farkındalığı artırmayı amaçlamaktadır” diyerek faaliyetlerini özetliyor. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.