YÖK Başkanı Erol Özvar’dan Karabük Üniversitesi’ne Ziyaret

YÖK Başkanı Erol Özvar’dan Karabük Üniversitesi’ne Ziyaret
REKLAM ALANI
25.09.2022
28
A+
A-

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Karabük Üniversitesini (KBÜ) ziyaret etti.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat eşliğinde üniversitenin merkez kampüsünde incelemelerde bulunan Özvar, Polat’tan üniversitenin akademik birimleri hakkında bilgi aldı.

Polat’ı makamında ziyaret eden Özvar daha sonra üniversite senato toplantısına katıldı.

Toplantının ardından Prof. Dr. Fuat Sezgin Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisi’nde öğrencilerle bir araya gelen Özvar, burada yaptığı açıklamada, Rektör Polat’ın daveti üzerine Karabük’e geldiğini bildirdi.

Fotoğraf bilgisi: Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar (sağda), Karabük Üniversitesini (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı (solda) makamında ziyaret etti.

Türkiye’de devlet veya vakıf üniversitelilerinde eğitim alan uluslararası öğrenci sayısının 260 bini geçtiğini belirten Erol Özvar, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu öğrenciler inşallah gelecekte mezun olduktan sonra kendi memleketlerinde mutlaka buradan yanlarında taşıdıkları dostlukları, hatıraları ve tecrübeleriyle yer alacaklardır. Bu öğrencilerimiz arasından eminim gerek kamu gerek özel sektörde fevkalade önemle yerlere gelecek öğrencilerimiz olacak. Bu memleketimiz açısından çok önemli bir gelişmedir. Uluslararası öğrencilerle bir arada olmanın ülkemiz ve üniversitelerimiz açısından da kazandırdığı çok önemli kültürel zenginlik ve derinlikler olduğunu ifade edebilirim.”

Karabük’e geldiği için YÖK Başkanı Özvar’a teşekkür eden Polat da verimli bir gün geçirdiklerini kaydetti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.