Üniversite Öğrencilerine “Sosyal Hizmet Uygulama” Semineri Verildi

Üniversite Öğrencilerine “Sosyal Hizmet Uygulama” Semineri Verildi
REKLAM ALANI
07.10.2022
11
A+
A-

Fırat Üniversitesinde (FÜ) öğrencilere sosyal hizmet uygulamaları semineri verildi.

Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi sosyal hizmetler bölümü öğrencilerine yönelik seminer düzenledi. 

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen seminerde, kurumsal faaliyetleri ve ilde yürütülen sosyal hizmet uygulamaları konusunda bilgi verdi.

Çeçen, “Toplumsal olayları değişik bakış açıları ile izlemeye çalışıyoruz. Toplumsal ilişkilerin yapısını, nedenlerini ve etkileri üzerine çalışıyoruz. Sosyal hizmet üzerine ihtiyacı olan herkese bir şekilde dokunmaya, ihtiyaç sahiplerinin zorluk çektikleri konularda yardımcı olmaya çalışan büyük bir aileyiz. Bakanlık olarak çocuk, engelli, yaşlı, genç, kadın, şehit yakınları ve gazilerle ilgili önemli çalışmalar yapıyoruz. Gün gelecek siz genç arkadaşlarımızda büyük ailemizin bir parçası olacaksınız” dedi.

Sosyal Hizmetler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Rıfat Bilgin ise “Sosyal hizmet mesleğinin ve uygulamasının odağı insandır. Toplumun dezavantajlı kesimleri başta olmak üzere tüm kesimleri için sosyal politikaların gelişimine ve şartlarının iyileştirilmesinde ön ayak ve arabulucu olmak, insan ve toplum refahını özendirmek çalışmalar yürütmek sosyal hizmet uyguladıklarının başlıca amaçlarındandır. Eğitimde emeği geçen Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen ve ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.