Kastamonu Üniversitesi’ne Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

Kastamonu Üniversitesi’ne Kalite Yönetim Sistemi Belgesi
Yayınlama: 28.10.2022
9
A+
A-

Kastamonu Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü’nce (TSE) gerçekleştirilen denetimi başarıyla tamamlayarak “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” almaya hak kazandı.

TSE tarafından 20-22 Eylül’de gerçekleştirilen belgelendirme tetkik süreci başarıyla tamamlandı.

Rektörlük makamında belgenin verilmesi dolayısıyla düzenlenen törene, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ömer Küçük ve Prof. Dr. Mehmet Atalan, TSE Karadeniz Bölge Koordinatörü ve Baş Tetkikçi Erol Kaygı, TSE Kastamonu Belgelendirme Müdürü Bayram Güven, Üniversite Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Yavuz Demirel katıldı.

Fotoğraf bilgisi: Kastamonu Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü’nce (TSE) gerçekleştirilen denetimi başarıyla tamamlayarak, “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” almaya hak kazandı. TSE Karadeniz Bölge Koordinatörü ve Baş Tetkikçi Erol Kaygı (solda), TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve bayrağını Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a (sağda) teslim etti.

Rektör Topal, üniversitenin tamamını kapsayan Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya yönelik çalışmaların bu kadar kısa sürede sonuçlanmasının gururunu yaşadıklarını belirterek, ilgililere teşekkür etti.

Kaygı ise kalite yönetim sistemlerinin, dünyanın her tarafında aynı şekilde uygulanan tek standart olduğunu vurgulayarak, “Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, kurumlar için kendilerine duyulan güvenin göstergesidir. Bizler için çok meşakkatli bir süreç oldu ancak bu bir başlangıç. Kastamonu Üniversitesi ile yeni bir kalite yolculuğuna başlamış olduk.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Kaygı, TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve bayrağını Rektör Topal’a teslim etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.