Medipol’den 8 Akademisyen “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde

Medipol’den 8 Akademisyen “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde
REKLAM ALANI
01.11.2022
44
A+
A-

Stanford Üniversitesi’nce hazırlanan Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde İstanbul Medipol Üniversitesi’nden 8 akademisyen yer aldı.

İstanbul Medipol Üniversitesi açıklamasına göre, liste, 22 anabilim dalı ile 176 alt bilim dalında hazırlandı.

Elsevier Veri Tabanı’nda yayımlanan ve 2021 alıntı yılına göre ilk yüzde 2’lik dilimde bulunan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” çalışması, “Kariyer Boyu Etki” ve “Yıllık Etki” olarak iki kategoride listelendi.

Bilim insanlarının sadece 2021 yılı çalışmaları dikkate alınarak oluşturulan Yıllık Etki Listesi’nde yüzde 2’lik dilime giren 200 bin 409 bilim insanı sıralandı. Sıralamaya Türkiye’den 1.202 öğretim üyesi girdi. Medipol’den Prof. Dr. Zekai Şen, Prof. Dr. Jean De La Rosette, Prof. Dr. Hüseyin Arslan, Prof. Dr. Hasan Dinçer, Doç. Dr. Serhat Yüksel ve Prof. Dr. Reda Alhajj listede yer aldı.

TÜRKİYE’DEN 897 İSİM

Bilim insanlarının kariyerleri boyunca yaptıkları çalışmalar dikkate alınarak oluşturulan sıralamada ise 195 bin 605 bilim insanı içerisinde Türkiye’den 897, İstanbul Medipol Üniversitesinden 6 isim yer aldı.

Kariyer Boyu Etki’de, Medipol’den Prof. Dr. Zekai Şen, Prof. Dr. Jean De La Rosette, Prof. Dr. Hüseyin Arslan, Prof. Dr. Reda Alhajj, Prof. Dr. Jülide Akbuğa ve Prof. Dr. Bahadır Kürşat Güntürk listede yer alma başarısı gösterdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Ceran, açıklanan her bilimsel çalışmada üniversitesinin yer almasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Dünyanın en etkili bilim insanları listesinde üniversitemizden 8 akademisyenin bulunması, üniversitemizin araştırma, kalite ve başarı odaklı yaklaşımlarının göstergelerinden bir tanesi. Akademisyenlerimizin başarısıyla gurur duyuyor ve sevinçlerini paylaşıyoruz. Gayret gösteren akademisyenlerimizi yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.