Üniversite Öğrencilerine Mülki İdare Amirliği Mesleğini Anlattılar

Üniversite Öğrencilerine Mülki İdare Amirliği Mesleğini Anlattılar
Yayınlama: 17.12.2022
A+
A-

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Mülki İdarede Akademi Geleneği söyleşisinde öğrencilerle bir araya geldi.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi 100. Yıl Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye, eski adı Gazi Üniversitesi olan okulun mezunları Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu katıldı.

Söyleşinin açılışında konuşan Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fırat Purtaş, etkinliğin, öğrenciler için ilham kaynağı olacağını, kariyer planlamalarına yol göstereceğini ifade etti.

Öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, öğrencilik yıllarında kaymakamlık mesleğinin en büyük hayali olduğunu, yoğun çalışarak bunu başardığını söyledi.

Yılmaz, öğrencilerin de hayallerinin peşinden giderken karşılaştıkları her türlü engeli daha fazla çalışarak aşacaklarını belirterek “Hiçbir şeyden nefret etmeyin, doğayı sevin, insanı sevin, vatanı sevin, bayrağı sevin, sevgi ile yaklaştığımızda aşılmayacak hiçbir engel yoktur.” dedi.

Üniversitenin, mezunlarını tüm ideallerine ulaştıracağına inandığını dile getiren Vali Yılmaz, “Bu üniversite çok seçkin bir üniversite, bu üniversitede okumak, öğrencisi olmak gurur verici.” diye konuştu.

“MÜLKİ İDARE AMİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ BİR MESLEK”

Valilik görevinin, vatana hizmet konusunda kendisine önemli bir misyon yüklediğini anlatan Yılmaz, “Mülki idare amirliği, bir duruş, bir devlet adamlığı kazandıran çok önemli bir meslek. Mülki idare görevini yapabilen bir kişinin yönetemeyeceği bir kurum ve kuruluş olamaz.” ifadelerini kullandı.

Erdinç Yılmaz, bu üniversitenin geleneğinde dostluk, dayanışma ve kardeşlik barındırdığını, öğrencileri vatan, bayrak sevgisiyle yetiştirip millete hizmet etme gururunu yaşattığını kaydetti.

Öğrencilik yıllarındaki anılarını paylaşan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu da “Okulumuz kimlik veren bir okuldur, mezun olan kişiye bir karakter veriyor, yön çiziyor. Bu anlamda çok kıymetli bir okul. Çalışmak, çabalamak başlı başına bu okulun bize kattığı en büyük özelliklerden biri.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.