ÖHÜ, bölgesinde eğitim sistemine katkıda bulunuyor

ÖHÜ, bölgesinde eğitim sistemine katkıda bulunuyor
Yayınlama: 26.01.2023
47
A+
A-

Niğde’de eğitim öğretim faaliyetlerine aralıksız olarak desteğini sürdüren Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Niğde Fen Lisesi ile sosyal ve bilimsel iş birliğini geliştirmek amacıyla protokol imzaladı.

Protokole üniversite adına Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Fen Lisesi adına ise İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ve Okul Müdürü Mehmet Özdemir imza attı.

İmzalanan protokol ile üniversitede öfke kontrolü, motivasyon, stres yönetimi, iletişim ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi ve bağımlılık (internet, cep telefonu, televizyon vb.) gibi konularda konferans ve seminerler yapılacak. Niğde Fen Lisesi öğrencileri, proje çalışmasında hem kütüphanede çalışmak hem de kitap temini yapmak, sosyal ve sportif tesislerden yararlanmak, okul projeleri için üniversiteye ait fakültelerin laboratuvarlarından ve öğretim görevlilerinden yararlanmak gibi birçok konuda imkanlarından faydalanacak.

Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, imzalanan protokolün Niğde Fen Lisesi öğrencilerine önemli bir avantaj sağlayacağını ifade ederek, eğitim konusundaki bu tarz desteklerinin aralıksız olarak devam edeceğini aktardı. 

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise Niğde Fen Lisesi’ne önemli bir destek sağlayan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu’ya teşekkür ederek, protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.