Açıklamalar peş peşe geldi! Üniversiteler açılış tarihini güncelledi! .

Açıklamalar peş peşe geldi! Üniversiteler açılış tarihini güncelledi! .
Yayınlama: 02.09.2023
16
A+
A-

Binlerce öğrenci, 2 ve 4 yıllık ön lisans ile lisans bölümlerini kazanmanın heyecanını yaşıyor ve üniversitelerin açılmasını sabırsızlıkla bekliyor. Bugün (1 Eylül) sona eren kayıt işlemleriyle birlikte, üniversitelerin akademik takvimi öğrenciler ve aileleri tarafından merak ediliyor..

Üniversiteler özerk yapıda olduğu için tek bir açılış tarihi bulunmuyor. Üniversitelerin açılış tarihleri üniversitelere göre değişiklik gösterebiliyor. Birçok üniversite 2023-2024 akademik takvimini yeniden güncelledi. Öğrenciler eğitim aldıkları üniversitelerin resmi internet sayfasından güncel akademik takvimlere ulaşabilirler. Bazı üniversitelerden yapılan açıklamalar şu şekilde;

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Yapılan açıklamada “İstanbul Üniversitesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı akademik takvimi güncellenmiş olup, eğitim 2 Ekim 2023 tarihinde başlayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

“Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımızın kararı çerçevesinde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takvimimiz güncellenerek derslerin başlama tarihi 2 Ekim 2023 olarak belirlenmiştir.

Güncel Akademik takvimimize ulaşmak için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımızın Web Sitesini ziyaret edebilirsiniz.”

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sayfasında yer alan akademik takvime göre üniversitelerde derslerin başlangıcı 2 Ekim 2023 tarihinde başlayacak.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

Sakarya Üniversitesi’nden yapılan açıklamada 2023-2024 eğitim öğretim yılı güz döneminin 2 Ekim’de başlayacağı ifadeleri yer aldı.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

“Üniversitemiz Senatosunun almış olduğu karar doğrultusunda 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi başlangıç tarihi (Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi hariç) 2 Ekim 2023 Pazartesi olarak güncellenmiştir. Ayrıntılı Akademik Takvim daha sonra duyurulacaktır.”

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ

Çanakkale Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “

Değerli Öğrencilerimiz,

Üniversitemiz 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Yarıyılı 2 Ekim 2023 Pazartesi günü (Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu hariç) başlayacaktır. Güncel Akademik Takvimimiz, Üniversitemiz internet sayfası ile resmi sosyal medya hesaplarımızdan ayrıca ilan edilecektir.

Öğrencilerimize başarılarla dolu bir eğitim ve öğretim yılı diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.