Ampute üniversite öğrencisi, spor için ikinci üniversite okuyor

Ampute üniversite öğrencisi, spor için ikinci üniversite okuyor
REKLAM ALANI
03.11.2023
0
A+
A-

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Bölümü öğrencisi Çiğdem Sayın, tekerlekli sandalye tenisine devam edebilmek için yeniden üniversite eğitimine başladı.

Diyarbakırlı 24 yaşındaki ampute Çiğdem Sayın, üniversite eğitimi için bulunduğu Antalya’da hemşirelik bölümünden geçen dönem mezun oldu. Yaklaşık 1,5 yıl önce tekerlekli sandalye tenisiyle tanışan ve bu spora gönül veren Sayın, mezun olduktan sonra tenisten uzaklaşma ihtimaline karşılık yeniden sınava girerek Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Bölümünü kazandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 21-25 Haziran 2023 tarihlerinde yapılan Tekerlekli Sandalye Tenis Akıncılar Türkiye Şampiyonası’nda dördüncü olmayı başaran Çiğdem Sayın, hedefi olan milli takıma girebilmek için haftanın 3 günü antrenmanlarını aksatmadan sürdürüyor.

“Böyle bir branşın olduğundan dahi haberim yoktu”

Diyarbakır’da doğup büyüyen Çiğdem Sayın, AA muhabirine, doğuştan gelen hastalığı nedeniyle 20 yaşına kadar koltuk değnekleriyle yaşamını sürdürdüğünü anlattı. Sayın, 2019 yılında bacağının kesilmesi sonucu ampute olduğunu ancak protez bacak takıldıktan sonra tek başına yürüyebilir hale geldiğini ifade etti.

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinden geçen dönem mezun olduğunu aktaran Sayın, spor hayatına devam edebilmek için yeniden üniversite sınavına girerek Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Bölümünü kazandığını söyledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.