NEVÜ, Dünya Üniversiteleri Sıralamasında Zirvede

NEVÜ, Dünya Üniversiteleri Sıralamasında Zirvede
REKLAM ALANI
03.11.2023
1
A+
A-

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Hospitality & Tourism Management alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 151-200 bandında yer alarak Türkiye’yi gururlandırdı.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, dünya genelinde üniversitelerin akademik performanslarını değerlendiren ShanghaiRanking’in 2023 sıralamasına göre NEVÜ’nün Ağırlama ve Turizm Yönetimi alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterildiğini açıkladı. Bu başarı, hem üniversite hem de Türkiye için büyük bir gurur kaynağı oldu.

ShanghaiRanking’in Prestijli Sıralaması

ShanghaiRanking Consultancy, 2017 yılından bu yana dünya üniversitelerini akademik alanlara göre sundukları bilimsel katkılar açısından değerlendiren Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) adında kapsamlı bir endeks yayınlıyor.

ShanghaiRanking tarafından Doğa Bilimleri, Mühendislik, Yaşam Bilimleri, Tıp Bilimleri ve Sosyal Bilimler genelinde 55 alanı kapsayan ve dünya genelinde 196 ülkeden 5 bin üniversitenin değerlendirilmesiyle oluşturulan ‘2023 Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) – Akademik Başlıklarda Global Sıralama’ listesine göre üniversitemiz bu yıl da Hospitality & Tourism Management (Ağırlama ve Turizm Yönetimi) alanında Dünya’nın en iyi üniversiteleri arasında 151-200 bandında yer aldı.

Türkiye’den Zirveye 5 Üniversite

Sıralamada Türkiye’den sadece 5 üniversite yer alırken, NEVÜ bu prestijli listeye adını yazdıran üniversiteler arasında yer aldı. NEVÜ, sıralamada İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte Türkiye’den ilk sırayı paylaştı.

NEVÜ’nün Başarısı Ülke İçin Gurur Kaynağı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘ Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak belirlenen NEVÜ’nün bu başarısı, üniversite ve bölge için büyük bir anlam taşıyor.

Rektör Aktekin, “Bu sonuç gerek üniversitemiz, gerekse bulunduğumuz bölge ve ülkemiz için gurur verici” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.