İki Üniversite Bir Arada

İki Üniversite Bir Arada
Yayınlama: 23.04.2024
A+
A-

Muş Alparslan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican, Üniversitenin vizyonunu ve iş birliği fırsatlarını aktarmak üzere Ankara’da gerçekleştirdiği resmî ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Özden ile iki üniversitenin sanatsal iş birlikleri ve ortak etkinlikleri konusunda görüşmek üzere bir araya geldi.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye Rektör Danışmanları Doç. Dr. Mehmet Özalper ve Dr. Öğretim Üyesi Ender Can Dönmez’in yanı sıra Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Genel Sekreter Ünal Aydoğan, Personel Daire Başkanı Mustafa Fırat ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Gökhan Ekim de katıldı.

Toplantıda, özellikle ortak çalışmalar ve sanat etkinliklerinin düzenlenmesi gibi konular ele alınarak her iki üniversitenin sanat ve kültür alanında sahip olduğu potansiyel ve deneyimler masaya yatırıldı. Ayrıca, sanatın toplumsal etkisi ve eğitimdeki rolü üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Muş Alparslan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican, ziyaretin sonunda ev sahiplerine teşekkür ederek gelecek projelerde birlikte çalışma heyecanını dile getirdi. Ayrıca Rektör, iki Üniversite arasında gerçekleştirilecek iş birliğinin, Muş’un kültürel, akademik ve sosyal hayatına önemli katkılar sağlayacağı inancını taşıdığını da belirtti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.