ÇİN’DEN NEVÜ’YE ZİYARET

ÇİN’DEN NEVÜ’YE ZİYARET
Yayınlama: 25.04.2024
A+
A-

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Meifen Zhou, elçilik mensupları Dang Guanglong ve Zhang Kangbin ile birlikte Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yi ziyaret etti.

Ziyaret, NEVÜ Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Çin Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı ve Çin Kültür Kulübü iş birliği ile düzenlenen “Uluslararası Çin Dili Günü” etkinlikleri kapsamında gerçekleşti.

Semih Aktekin NEVÜ Rektörü Üniversitemiz uluslararasılaşmaya büyük önem vermektedir ve dünyanın çeşitli coğrafyalarındaki birçok üniversite ile eğitim ve kültür iş birliklerimiz bulunmaktadır. Çin Halk Cumhuriyeti ünniversiteleri ile olan ve planlanan iş birliklerini de çok önemsiyoruz. Bu ziyaretten büyük memnuniyet duyduk.” dedi.

Meifen Zhou Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı “Türk ve Çin kültürlerinin etkileşimine katkı sağlayacak olan ‘Uluslararası Çin Dili Günü’ etkinliğiyle, iki ülke arasındaki kültürel bağların daha da güçleneceğine inanıyorum. Misafirperverliğiniz ve sağladığınız akademik ve kültürel ortam için Rektör Aktekin’e teşekkür ederim.” dedi.

Ziyarette, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, Çin Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sema Gökenç Gülez ve diğer akademisyenler de hazır bulundu. Eğitim ve kültür iş birlikleri üzerine görüş alışverişlerinin yapıldığı bu önemli toplantıda, gelecekteki iş birliklerinin temelleri atıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.