GENÇLERE ULAŞIM SAĞLAMAYIP ÜSTÜNE DARP ETTİLER

GENÇLERE ULAŞIM SAĞLAMAYIP  ÜSTÜNE DARP ETTİLER
Yayınlama: 03.05.2024
A+
A-

Trabzon’da üniversite öğrencileri kiraladıkları minibüsü durduran 4 minibüs şoförü öğrencilere ve kiralanan minibüs şoförünü darp etti. Öğrencilere ve servis şoförüne diğer minibüs şoförlerinin tehdit ve ardından darp edilmesi sonrası öğrenciler darp raporu alarak şikayetçi oldu.

Yaşanan darp ve tehdit olayı sosyal medyada yayınlanınca Trabzon Valiliği harekete geçti Cumhuriyet savcılığınca verilen talimatla öğrencileri ve şoförü darp eden 2 sürücüsü gözaltına alındı.

Trabzon’un Sürmene ilçesinde bulunan Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesine Trabzon merkezden gitmek için servis kiralayan üniversite öğrencilerini ve servis şoförünü darbeden 2 minibüs sürücüsü gözaltına alındı. Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada, servis aracı kiralayan öğrencilere saldıran 4 dolmuş şoförü hakkında soruşturma başlatıldığını, şoförlerden 2’sinin gözaltına alındığını belirtildi.

VALİLİK HAREKETE GEÇTİ

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Sürmene ilçesindeki Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin minibüslerde yer bulamadıkları için servis kiraladıkları ifade edildi.

Öğrencilerin kiraladığı servisin önünün başka minibüs sürücüleri tarafından kesilerek servis şoförü ve öğrencilerin tehdit ve hakarete uğradıkları, darbedildikleri yönünde sosyal medyada haberler yer aldığı belirtilerek ,”Haberlerle ilgili olarak servis şoförü ve darbedilen öğrencilerin şikayetleri üzerine şüpheliler Ö.D, K.D, H.S. ve S.Y. hakkında Cumhuriyet savcısının talimatıyla başlatılan tahkikat neticesinde şüpheliler Ö.D. ve K.D. gözaltına alınmıştır. Mezkur olayla ilgili Valiliğimizce de çok yönlü inceleme başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

HER ZAMAN EVLATLARIMIZIN YANINDAYIZ

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı da sosyal medya hesabından olay sırasında çekilen video ve yaralanan öğrencinin fotoğrafını paylaşarak, “Öğrencilerimize yapılan bu saldırganlığı şiddetle kınıyor, bu konuda her türlü önlemin alınacağının bilinmesini istiyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman evlatlarımızın yanındayız.” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.