TARIMSAL GELİŞİM İÇİN İŞ BİRLİĞİ

TARIMSAL GELİŞİM İÇİN İŞ BİRLİĞİ
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

Yaşar Üniversitesi ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi arasında yapılan iş birliği protokolü, ziraat eğitimine katkı sağlamak ve sektör ile üniversite arasında güçlü bir bağ kurmak amacıyla imzalandı.

Protokol kapsamında, Ziraat Mühendisleri Odası  İzmir Şubesi üyeleri, Yaşar Üniversitesi’nin lisansüstü eğitim programlarına kayıt yaptırmaları durumunda indirimlerden faydalanacaklar. Ayrıca, üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) ile genel katılıma açık ve kurumlara özel eğitim programları düzenlenecek.

Staj ve Eğitim İmkanları Artacak

Öğrencilere staj imkanı sağlanırken, Ziraat Mühendisleri Odası  İzmir Şubesi üyeleri de uzmanlık alanlarına göre üniversitede verilen derslere seminer, sunum ve eğitimlerle katkıda bulunacaklar.

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Levent Kandiller, üniversitenin Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile sektör arasında yakın iş birliği yapmaya hazır olduğunu belirtti. Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Dr. Hakan Çakıcı ise uzun vadede birçok projede iş birliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.